Një grup mbështetësish qëndronin në majë të një veture për të parë ndeshjen e Oxfordit ndaj Arsenalit në FA Cup.

Topçinjtë vizituan stadiumin Kassam për turin e tretë të garës. Dhe për shkak se terreni ka vetëm tre tribuna, disa tifozë pa bileta ishin ende në gjendje ta shikonin ndeshjen.

Por, ata duhej të ishin kreativë ndërsa qëndronin në çati një veture në parkingun e makinave për të parë ndeshjen.

Disa tifozë kreativë e ndoqën ndeshjen nga një pozicion jokonvencional

Kamerat televizive kapën shpejt grupin dhe fansat që shikonin në shtëpi ndeshjen ishin duke qeshur me ta, derisa e pëlqenin si veprim.

Një mbështetës i lavdëroi ata duke thënë: “Tifozët qëndronin në veturë për të shikuar ndeshje, prandaj FA Cup ka ende magjinë e saj”.

Reklama

Njëri shtoi: “Absolutisht klas”.

I treti shkroi: “Mendoni se edhe policia ishte duke qeshur”.

Reklama

Një i katërti vazhdoi: Ata tifozë që qëndrojnë mbi veturë për të parë ndeshjen është gjëja më argëtuese që ka ndodhur gjatë gjithë kësaj loje”. /Telegrafi/