LAJMI I FUNDIT:

Arsenali kryen detyrën ndaj Oxfordit dhe kualifikohet në raundin e katërt të FA Cup

Arsenali kryen detyrën ndaj Oxfordit dhe kualifikohet në raundin e katërt të FA Cup
(Foto: Getty Images)

Arsenali ka regjistruar fitore përballë Oxford Unitedit (3-0) në Kassam Stadium për të siguruar kualifikimin në raundin e katërt të Kupës FA.

Gjysma e parë nuk prodhoi gola, ndërsa loja ndryshoi në fraksionin e dytë, kur u inkuadrua edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka (62’).

Menjëherë pas, Fabio Vieira dërgoi një harkim nga gjuajtja e lirë, të cilin e konvertoi në gol Mohamed Elneny (63’).

(Foto: Twitter/Arsenal)

Tjetër asistim nga Vieira kësaj radhe për Eddie Nketiah, i cili doli përballë portierit dhe e dyfishoi epërsinë (70’).

Goli i tretë erdhi po nga Nketiah, ndërsa asistimi këtë herë erdhi nga Gabriel Martinelli (76’).

Në raundin e katërt, Arsenali do të luajë përballë Manchester Cityt që eliminoi Chelsean. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori