Unitedi fiton tri pikët e para në triumfin dramatik ndaj Brightonit

Manchester United e ka mposhtur Brightonin me rezultat 3-2 në kuadër të javës së tretë në Ligën Premier.

Ndeshja filloi më mirë për vendasit që arritën të krijonin disa shanse të mira nëpërmjet Leandro Trossard dhe Tariq Lamptey, mirëpo goditjet e tyre nuk ishin të sakta.

Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 40-të kur Neal Maupay shënoi nga penalltia për Brightonin.

Mirëpo, vendasit nuk e shijuan shumë gjatë epërsinë, shkaku që Lewis Dunk (43’) shënoi auto-gol, për t’i barazuar shirat në 1-1 për Unitedin.

Pjesa e dytë ishte në duart e Unitedi që nga një angazhim i madh arritën të përmbysnin rezultatin në 2-1 me golin e Marcus Rashford që shënoi një gol fantastik në minutën e 55-të me një solo aksion.

Skuadra që drejtohet nga Ole Gunnar Solskjaer nuk arriti të mbahej në minutat shtesë takimit, pasi Solomon March (90+3′) i barazoi shifrat në 2-2.

Mirëpo, Bruno Ferandes ishte heroi i këtij takimit shkaku që shënoi nga pika e bardh në minutën e 90+10′.

Pas javës së tretë, Unitedi është në vendin e 13-të me tri pikë, ndërsa në xhiron e katërt do të kenë punë me Tottenham Hotspurin. /Telegrafi/

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Nacho do të largohet nga Real Madridi – pesë kandidatët për kapitenin e ardhshëm te Los Blancos

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll