LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka qetësi te Spanja, ekipi ndahet në tri grupe

Nuk ka qetësi te Spanja, ekipi ndahet në tri grupe

Luis de la Fuente është duke përgatitur ndeshjen e tij të parë në krye të Kombëtares së Spanjës, pasi është ngjitur nga radhët e të rinjve me shumë nga lojtarët në krahun e tij tani.

Reklama

Trajneri i ri i kombëtares La Roja nuk do gjen qetësi pas emërimit pasi tashmë dinamika e Spanjës së re po formohet.

Sipas Cadena SER, tre grupe lojtarësh tashmë janë formuar brenda dhomës së zhveshjes spanjolle.

Lojtarët e Barcelonës dhe Realit janë dashur të ndahen në stërvitjen e Spanjës, tensionet nga El Clasico vazhdojnë
Lexo po ashtu Lojtarët e Barcelonës dhe Realit janë dashur të ndahen në stërvitjen e Spanjës, tensionet nga El Clasico vazhdojnë

Njëri prej të cilëve është i formuar kryesisht nga lojtarë që kanë qenë në një kohë ose në një tjetër në Madrid; Dani Ceballos, Dani Carvajal, Nacho Fernandez, Alvaro Morata, Rodri Hernandez dhe Iago Aspas.

Ky grup përmban anëtarët më me përvojë të zhveshtores dhe mendohet të jetë më i fuqishmi – përfshin gjithashtu tre nga katër kapitenët e rinj të ekipit.

Një tjetër grup më i vogël përmban Joselu Mato dhe Borja Iglesias, të cilët janë të afërt me Ikel Oyarzabal. Grupi i dytë më i madh është formuar Jose Gaya, Nico Williams, Dani Olmo, Inigo Martinez, Gavi dhe Bryan Gil.

Një grup i tretë përfshin Martin Zubimendi, Fabian Ruiz, Alejandro Balde, Yeremy Pino dhe Pedro Porro, të cilët nuk kanë shumë përvojë në nivel ndërkombëtar.

Ndërsa këto grupe nuk janë domosdoshmërisht një problem, ka shumë histori të skuadrës së Spanjës duke u ndarë linja të gjata klubesh me efekte të dëmshme.

Real Madrid ka më shumë lojtarë në kombëtare, por meqenëse janë vetëm tre prej tyre, de la Fuente duhet të jetë në terren të sigurt për momentin. /Telegrafi/