LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Vinicius Junior ka reaguar ndaj postimit të të riut të Real Madridit, Vinicius Tobias në Instagram, duke njoftuar se do të largohet nga Santiago Bernabeu.

Kontrata e 20-vjeçarit me Los Blancos skadon në fund të qershorit, pas së cilës ai do të kërkojë mundësi diku tjetër. Gjatë kohës së tij në klub, Tobias bëri vetëm një paraqitje për ekipin e parë, e cila zgjati 88 minuta.

Me përfshirjen e tij të kufizuar në ekipin e parë, nuk është çudi që mbrojtësi i djathtë po sheh dyert e daljes. Duke postuar për largimin e tij nga Real Madrid, Tobias shkroi: “Ishin dy vite të bukura me shumë mësim, përvojë dhe rritje. Për stafin teknik, drejtorët dhe kolegët, mirënjohja ime e përjetshme. Thjesht falënderues për mundësinë për të veshur këtë fanellë”.


Liverpool rikthehet për sulmuesin e Real Madridit që shënoi gol të mrekullueshëm në Euro 2024
Lexo po ashtu Liverpool rikthehet për sulmuesin e Real Madridit që shënoi gol të mrekullueshëm në Euro 2024

“Do të shihemi përsëri Madridistas. Faleminderit për gjithçka. Hala Madrid!”.

Vinicius Junior nuk ka luajtur kurrë së bashku me Tobias në një ndeshje konkurruese për Los Blancos, por ka luajtur  me mbrojtësin në terrenin stërvitor. Duke reaguar ndaj postimit të tij të përzemërt në Instagram, braziliani komentoi: “Paç fat, vëlla”.

Komenti i Vincius Junior për Vinicius Tobias' Postimi në Instagram

Vinicius Tobias bëri 61 paraqitje në të gjitha garat për Real Madrid Castilla, duke bërë tetë asistime, ndërsa nuk arriti të gjente rrjetën as edhe një herë. Ai erdhi në kryeqytetin spanjoll nga Shakhtar Donetsk në verën e vitit 2022 dhe po largohet pasi nuk arriti të ndikojë në ekipin e parë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori