LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka bërë ofertë askush për ta, Sanchez e Vidal mbeten te Interi

Nuk ka bërë ofertë askush për ta, Sanchez e Vidal mbeten te Interi

Arturo Vidal dhe Alexis Sanchez janë dy lojtarë që nuk i futen në punë Simone Inzaghit, i cili është emëruar trajner i Interit.

Të dy lojtarët ishin kërkesa të Antonio Contes, por edhe ai vetë hoqi shpejt dorë nga t,a duke u besuar të tjerëve lojtarë.

Inzaghi nuk llogaritë në ta dhe klubi ka ndër mend t’i largojë sa më par, por ofertat për ta mungojnë.

Interi sot është detyruar t’i konfirmojë nëpërmjet Beppe Marottas në një intervistë për “La Tercera”.

“Sanchez e Vidal janë të rëndësishëm për projektin tonë, të dy do të qëndrojnë. Gjithsesi për ta nuk kanë ardhur oferta formale”.

“Sa i përket Sanchezit, duhet të kemi durim. Ka pasur disa probleme fizike në periudhën e fundit, presim që të rikuperojë shpejt. Nuk di ende nëse do të mund të luajë me Kilin”.

Reklama

“Ne presim që të riaftësohet shpejt dhe të kthehet të jetë një opsion të rëndësishëm për ne”, ka thënë Marotta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Kalo në kategori