Jay Spearing, dikur një nga talentet e mëdha të Liverpoolit që dikur pati mundësinë të luante në “Anfield Road”, luajti sërish për The Reds pas nëntë vitesh.

Skuadra e dytë e Liverpoolit u mposht mbrëmë në ndeshjen kundër Rochdale (1-0) në EFL Cup, ku kishin mundësi të luanin disa nga rezervat dhe lojtarët që Jurgen Klopp nuk i llogarit shumë.

Arthur Melo që erdhi nga Juventusi në këtë afat kalimtar, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje.

Por një emër që mahniti shumë tifozët e futbollit, ishte 33-vjeçari Jay Spearing, një ish-talent i madh i Liverpoolit që u largua nga Anfield në vitin 2013.

Reklama

Spearing luajti në të gjithë Anglinë dhe ishte pjesë edhe e ligave të ulëta. Ai la gjurmë më të madhe në Bolton, me të cilët luajti në kategorinë e dytë dhe të tretë, ndërsa dy vitet e fundit i kaloi te Tranmere Rovers.

Reklama

Gjatë verës ai iu bashkua Liverpoolit dhe mori rolin e trajnerit dhe lojtarit në kategoritë e të rinjve. Edhe pse është 33 vjeç luan për ekipin U-23, ndërsa mbrëmë ka luajtur ndeshjen e parë me fanellën e Liverpoolit pas nëntë vitesh.

“Po, ky zëvendësim ka ndodhur me të vërtetë. Jay Spearing zëvendësoi Arthur Melo për Liverpoolin në humbjen e tyre në Rochdale”, shkruan BBC.

Reklama

Performanca e Spearingut ishte një nga temat më interesante në mediat britanike. /Telegrafi/