LAJMI I FUNDIT:

Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin – agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

Nuk është asgjë e garantuar për Real Madridin – agjentët e Mbappes takohen me gjigantin evropian

Shënjestra e Real Madridit, Kylian Mbappe, duket se është afër një transferimi në kryeqytetin spanjoll, pasi u bë publike se ai nuk do të rinovonte kontratën me Paris Saint-Germain.

Ka ende disa detaje për të rënë dakord me Los Blancos, siç është pjesëmarrja e tij në Lojërat Olimpike.


Mbappe thuhet se mohoi se ishte arritur një marrëveshje me Real Madridin gjatë një pritjeje me emirin e Katarit dhe kryeministrin francez Emmanuel Macron, por pasi nëna dhe agjenti Fayza Lamari mbërritën në Madrid për të bërë disa kërkime për një shtëpi, duket se marrëveshja është në fazat përfundimtare.

Emiri i Katarit i thotë Mbappes "paq fat" - por Macron zë në befasi sulmuesin francez
Lexo po ashtu Emiri i Katarit i thotë Mbappes "paq fat" - por Macron zë në befasi sulmuesin francez

Sidoqoftë, eksperti i Ligue 1, Jonathan Johnson, ka zbuluar për Caught Offside se agjentët e Mbappes janë takuar me Manchester Cityn për një marrëveshje të mundshme.

Në vend që të konsiderohej seriozisht një lëvizje në Ligën Premier, qëllimi ishte të shihej se çfarë do të ishin të gatshëm të ofronin konkurrentët e Real Madridit, si një mjet pazaresh në negociatat me Los Blancos.

Real Madrid tashmë ka problemin e parë serioz me Mbappen
Lexo po ashtu Real Madrid tashmë ka problemin e parë serioz me Mbappen

Kjo mund të jetë kyçe për sa i përket të drejtave të imazhit ose Olimpiadës, në të cilën Mbappe ka shprehur dëshirën për të qenë në qytetin e tij të lindjes, Paris këtë verë.

Megjithatë, ai bie ndesh me planet fitimprurëse të turneut parasezonal të Real Madridit, të cilat pa dyshim do të rriteshin nga prania e tij. Do të ishte një tronditje nëse Mbappe do t’i mohohej Olimpiada, pasi do të shkatërroheshin marrëdhëniet dypalëshe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bundesliga
Kalo në kategori