Spanja dhe Zvicra e kanë mbyllur kohën e rregullt dhe vazhdimet me rezultat të barabartë 1-1 në çerekfinalen e parë të Euro 2020, ndërsa penalltitë vendosën fituesin, që në këtë rast doli të jenë Spanja (3-1).

Golin për Spanjën e shënoi Denis Zakaria (autogol), ndërsa Xherdan Shaqiri shënoi për Zvicrën.

Portieri Yann Sommer ishte më i miri në këtë ndeshje me notën 9.3.

Shaqiri që shënoi golin ishte menjëherë pas tij me notën 8.1, ndërsa njëjtë u vlerësua edhe Ricardo Rodrigues.

Te Spanja më i miri ishte Pedri që u vlerësua me notën 7.8.

Notat e lojtarëve të Zvicrës dhe Spanjës

/Telegrafi/