Chelsea nuk ka arritur të shënojë në udhëtimin në Molineux Stadium ndaj Wolverhampton Wanderers dhe është mjaftuar me një pikë.

Përkundër rezultatit të barabartë, Blutë kanë marrë notë mesatare më të lartë falë përpjekjeve më të shumta.

Vlerësimin më të lartë te mysafirët e ka marrë mesfushori N’Golo Kante, derisa te vendasit mbrojtësi Roman Saiss.

Chelsea lëshon pikë ndaj Wolverhamptonit, mbetet prapa në garën për titull Chelsea lëshon pikë ndaj Wolverhamptonit, mbetet prapa në garën për titull

Christian Pulisic ka marrë notën më të ulët te vizitorët, derisa Joao Moutinho ka marrë notën më të ulët te nikoqirët.

Në vijimi është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Wolverhampton Wanderers 0-0 Chelsea. /Telegrafi/