Manchester City ka fituar 4-0 ndaj Watfordit në kuadër të javës së 37-të në Ligën Premier.

Golat për Citizens i shënuan Raheem Sterling (31’/40’), Phil Foden dhe Aymeric Laporte.

Manchester City ishte më i mirë në fushë, duke marrë notën e përgjithshme 7.51, me Watfordin që u vlerësua 6.15.

Manchester City nuk e fal Watfordin - fiton me goleadë Manchester City nuk e fal Watfordin - fiton me goleadë

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sidë ishte De Bruyne dhe u notua me 8.8.

Në anën  tjetër, dështimi këtij takimi doli të ishte mbrojtësi Craig Dawson me vlerësimin 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Watfordit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/