LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Udinese 1-2 Inter, vlerësohet paraqitja e Dimarcos

Notat e lojtarëve: Udinese 1-2 Inter, vlerësohet paraqitja e Dimarcos
(Foto: Twitter/Inter)

Interi ka arritur t’i marrë pikët si mysafir i Udineses për të vazhduar garën për titullin e kampionit në Serie A.

Reklama

Nerrazzurrët bënë paraqitje më të mirë se ekipi kundërshtar, sidomos në gjysmën e parë, prandaj kanë marrë notë mesatare më të lartë.

Federico Dimarco, i cili ishte edhe asistues në golin e parë, ka marrë vlerësimin më të lartë në këtë takim, i ndjekur nga Ivan Perisic.

Interi fiton ndaj Udineses dhe vazhdon të jetë hije e Milanit
Lexo po ashtu Interi fiton ndaj Udineses dhe vazhdon të jetë hije e Milanit

Roberto Pereyra ka marrë notën më të ulët në takim, derisa Lautaro Martinez nuk është vlerësuar mirë te zikaltrit.

Në vijim është vlerësimi i lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Udinese 1-2 Inter. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori