LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Southampton 2-1 Chelsea, veçohet paraqitja e Thiago Silvas

Notat e lojtarëve: Southampton 2-1 Chelsea, veçohet paraqitja e Thiago Silvas
(Foto: Twitter/ChelseaFC)

Southamptoni ka arkëtuar pikë të plota ndaj Chelseat në St. Mary’s Stadium, në kuadër të xhiros së pestë në Ligën Premier.

Megjithëse vendasit e fituan ndeshjen, nikoqirët bënë përpjekje më të mëdha, ashtu që kanë marrë notë mesatare për një nuancë më të lartë.

Thiago Silva dhe Mohamed Elyounoussi janë lojtarët me vlerësimet më të larta, po ashtu edhe Raheem Sterling.


Southamptoni fiton me përmbysje ndaj Chelseat
Lexo po ashtu Southamptoni fiton me përmbysje ndaj Chelseat

Portieri i Bluve, Edouard Mendy dhe James Ward Prowse i vendasve kanë marrë vlerësimet më të ulëta.

SofaScore sjell vlerësimet e plota të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Southampton 2-1 Chelsea. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori