Manchester United fitoi 1-0 ndaj Southamptonit në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Golin e vetëm në këtë përballje e shënoi Bruno Fernandes nga një asistim i Diogo Dalot.

Përkundër humbjes, Southamptoni ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.01, me Manchester Unitedin që u vlerësua me 6.98.

Manchester United triumfon minimalisht ndaj Southamptonit Manchester United triumfon minimalisht ndaj Southamptonit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Dalot, që u notua me 8.3.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj ndeshje doli të ishte Lyanco, që u vlerësua me 6.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/