Manchester United ka triumfuar minimalisht 1-0 në udhëtim te Southamptoni në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Pjesa e parë nisi qetë, me dy skuadrat që analizon fillimisht lojën e njëra-tjetrës.

Përkundër rasteve që patën, 45 minutat e parë përfunduan pa gola.

Por, në pjesën e dytë, Erik ten Han kërkoi nga lojtarët e tij që të synon tre pikët dhe këta ia arritën në minutën e 55-të.

Ishte një asistim i Diogo Dalot që gjeti Bruno Fernadesin, që realizoi për golin e vetëm të takimit.

Pas javës së katërt, Manchester United ka gjashtë pikë, ndërsa në xhiron e pestë do të takohet me Leicesterin. /Telegrafi/

Reklama

Standings provided by SofaScore LiveScore