LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Salzburg 1-1 Milan, Saelemaekers më i miri

Notat e lojtarëve: Salzburg 1-1 Milan, Saelemaekers më i miri
(Foto: Twitter/AC Milan)

Salzburgu dhe Milani kanë luajtur baras në Red Bull Arena, në ndeshjen e parë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Meqenëse rezultati ishte i barabartë, edhe notat mesatare të dy skuadrave janë të përafërta.

Alexis Saelemaekers nga njëra anë dhe Fernando në anën tjetër, janë lojtarët me notat më të larta.

Salzburgu dhe Milani ndajnë pikët
Lexo po ashtu Salzburgu dhe Milani ndajnë pikët

Mbrojtësi i Rossonerëve, Theo Herndandez, ka marrë vlerësimin më të ulët nga lojtarët që luajtën nga fillimi.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – në ndeshjen Salzburg 1-1 Milan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori