Roma ishte bindëse në triumfin ndaj Beneventos në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt në Serie A.

Falë paraqitjes më të mirë, Giallorossët kanë marrë notë mesatare më të lartë (7.15), në krahasim me mysafirët (6.19).

Golashënuesi i dyfishtë, Edin Dzeko (8.6), i cili ndiqet nga asistuesit Lorenzo Pellegrini (8.5) dhe Henrikh Mkhitaryan (8.2).

Roma triumfon në ndeshjen me shumë gola ndaj Beneventos Roma triumfon në ndeshjen me shumë gola ndaj Beneventos

Portieri mysafir, Lorenzo Montipo (5.1), që pranoi pesë gola ka marrë notën më të ulët në këtë ndeshje.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Beneventos (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/