0Shares

Në një ndeshje të bukur, Real Madridi ka triumfuar përballë Borussia Dortmundit.

Nota mesatare e skuadrës së Los Blancos është vlerësuar 7.24, kurse ajo e BVB ishte 6.66.

Gola dhe spektakël, Reali triumfon ndaj Dortmundit (Video) Gola dhe spektakël, Reali triumfon ndaj Dortmundit (Video)

Lucas Vazquez është vlerësuar lojtari me notën më të lartë te Reali (9.0), i ndjekur nga Cristiano Ronaldo (8.3).

Vlerësimi më i ulët i është bërë portierit Keylor Navas (6.3).

Pierre-Emerick Aubameyang është lojtari me notën më të lartë të Dortmundi (7.8).

Ndërkaq, notën më të ulët te ekipi startues i BVB-së e ka marrë Neven Subotic (6.3).

Vlerësimi i plotë i lojtarëve:

Notat e lojtarëve të Real Madridit

Notat e lojtarëve të Borussia Dortmundit

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)