Real Madridi dhe Valenica luajtën me rezultat të barabartë 1-1 në kohën e rregullt dhe vazhdime, ndërsa pas penalltive në finale të Superkupës së Spanjës kaluan mbretërit që ishin më të mirë.

Karim Benzema shënoi për mbretërit, ndërsa Samuel Dias gjeti rrjetën për Valenican.

Benzema ishte lojtari më i mirë në fushë me notën 8.0.

Pas tij lartë u vlerësuan edhe Toni Kroos, Eder Militao dhe Thibaut Courtois.

Më i dobëti në fushë ishte Justin Kluviert i Valencias.

Notat e lojtarëve të Real Madridi dhe Valencia

/Telegrafi/