Paris Saint-Germaini fitoi në frymën e fundit përballë Lyonit në një ndeshje, ku skuadra vendase ka marrë notë mesatare më të lartë se ajo mysafire.

Nga formacioni startues i parisienëve, Neymar (7.6), Lionel Messi (7.5) dhe Kylian Mbappe (7.4), kanë marrë notat më të larta.

Te Lyoni është vlerësuar golashënuesi Lucas Paqueta (7.8), ndërsa notë solide ka marrë edhe mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri (7.0).

PSG triumfon ndaj Lyonit në çastet e fundit PSG triumfon ndaj Lyonit në çastet e fundit

Notat më të ulëta kanë shkuar për lojtarët e fazës defensive të skuadrave respektive.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve i bërë nga SofaScore për ndeshjen Paris Saint-Germain 2-1 Lyon. /Telegrafi/