Interi ka fituar derbin ndaj Napolit në kuadër të javës së 18-të në Serie A me rezultat 3-1.

Golat për Nerazzurët i shënuan Romelu Lukaku (14’/33’) dhe Lautaro Martinez (62’), derisa për napolitanët shënoi vetëm Arkadiusz Milik (39’).

Interi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.88, ndërsa Napoli u vlerësua me 6.51.

Napoli vs Inter (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë derbi ishte padyshim sulmuesi belg që shënoi dy gola dhe u notua me 8.8.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte portieri i vendasve Alex Merte që u vlerësua me 5.5

Paraqitje solide kishte Elseid Hysaj që luajti nga filli dhe mori notën 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Napolit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/