LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Milan 1-0 Tottenham, Leao dhe Perisic më të vlerësuarit

Notat e lojtarëve: Milan 1-0 Tottenham, Leao dhe Perisic më të vlerësuarit
(Foto: Twitter/AC Milan)

Milani ka arritur fitore të rëndësishme përballë Tottenham Hotspur në sfidën e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Megjithëse diferenca ishte prej një goli, dy skuadrat kanë marrë nota mesatare të përafërta, me Rossonerët që ishin më të mirë për një nuancë.

Rafael Leao në njërën anë dhe Ivan Perisic në anën tjetër, janë dy futbollistët me vlerësuar në këtë takim.

Milani fiton sfidën e parë ndaj Tottenhamit në të tetën e finales
Lexo po ashtu Milani fiton sfidën e parë ndaj Tottenhamit në të tetën e finales

Ndërkaq, lojtarët me notat më të ulëta janë Dejan Kulusevski dhe Alexis Saelemaekers.

SofaScore e ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Milan 1-0 Tottenham Hotspur. /Telegrafi/