Notat e lojtarëve: Milan 1-0 Brescia, Suso më i dalluari

Milani e ka mposhtur Brescian në kuadër të javës së dytë në Serie A me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm në këtë përballje e ka shënuar Hakan Calhanouglu në minutën e 12-të, pas asistimit që pranoi nga Suso.

Milani ishte skuadër me e mirë për një nuancë, duke marrë notën e përgjithshme 6.98, ndërsa Brescia mori vlerësimin 6.35, diferencë e ngushtë mes të yja skuadrave.

Milan vs Brescia (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte anësori i Rossonerëve, Suso, që mori notën 8.1, pas asistimit te goli i mesfushorit turk.

Milani e mposht me shumë mund Brescian në San Siro
Lexo po ashtu Milani e mposht me shumë mund Brescian në San Siro

Në anën tjetër, lojtari që nuk arriti ta dëshmonte vetën në këtë takim ishte mbrojtësi i Brescias, Bruno Martella, që mori vlerësimin 5.8

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)
Notat e lojtarëve të Brescias (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?