Manchester United ka barazuar në shtëpi me Burnleyn me rezultat 2-2, duke i dhënë fund një serie prej tetë fitoreve radhazi.

Fytyra tragjike e United ishte De Gea që pësoi dy gola, duke u notuar me notën 5.9. Por më dobët se ai ishte Pereira me 5.3.

Te United formë të mirë treguan Pogba dhe Lindelof që u notuan me 7.7 dhe 7.6.

Victor Lindelof e Ashley Barnes . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Sa i përket Burnleyt kishte shumë individë që shkëlqyen, duke marr një barazim të vlefshëm.

Manchester United vetëm barazimin ndaj Burnleyt dhe atë në kohën shtesë Manchester United vetëm barazimin ndaj Burnleyt dhe atë në kohën shtesë

Wood e Barndes ishin më të mirët në fushë me notat 7.8 dhe 7.6.

Unitet pas barazimit mbetet në pozitën e gjashtë. /Telegrafi/