Manchester United ka barazuar 2-2 ndaj Burnleyt, duke vazhduar pa humbje prej se drejtimin e ka marr Ole Gunnar Solskier.

Pjesa e parë ishte shumë e qetë me pak raste për të dyja skuadrat, që nuk rrezikuan aq shumë.

Marcus Rashford provoi i pari në minutën e 18-të, por pa sukses, ndërsa Ashley Barnes u kundërpërgjigj për Burnleyn.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Provuan edhe Mata e Pogba, por gol nuk kishte.

Pa gola pjesa e parë, ndërsa e dyta solli plot katër dhe shumë emocione.

Burnley arriti të shënojë dy herë.

Jack Cork pason te s Ashley Barnes i cili shënon për 1-0 në minutën e 51-të.

Ashley Barnes . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Kur pritej që United të barazojë Burnley e shënoi edhe golin e dytë.

Chris Wood shënoi për 2-0.

Por Manchester United nuk u dorëzua. Ishte Paul Pogba që shënoi nga pika e bardhë për ta rihapur ndeshjen.

Paul Pogba . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Në kohën shtesë suedezi Lindelof arriti t’i barazojë shifrat në 2-2.

Pas këtij barazimi United mbetet në vendin e gjashtë me 45 pikë. /Telegrafi/