Manchester City ka pësuar humbje nga Wolverhampton Wanderers në ndeshjen e javës së tetë në Ligën Premier.

Paraqitja e vendasve ishte më e dobët, prandaj nota mesatare e tyre (6.35) është më e ulët në raport me atë të mysafirëve (7.18).

Wolverhamptoni e befason Cityn, e mposht kampionin në Etihad Wolverhamptoni e befason Cityn, e mposht kampionin në Etihad

Golashënuesi i dyfishtë, Adama Traore (9.3), ka marrë notën më të lartë në këtë takim i ndjekur, nga Raul Jimez (8.3), i cili ishte vazhdimisht i rrezikshëm dhe asistoi në golin e parë.

Nota më e ulët ka shkuar për portierin e Cityt, Ederson (5.3), ndërsa në përgjithësi lojtarët vendas kanë marrë nota të ulëta.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Wolverhampton Wanderers (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/