Manchester City ka fituar 5-0 ndaj Newcastle United në kuadër të javës së 35-të në Ligën Premier.

Golat për Citizens i shënuan, Raheem Sterling me dy, Rodri, Phil Foden dhe Aymeric Laporte.

Manchester City ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.45, me Newcastlen që u vlerësua me 6.39.

Manchester City me fitore të thellë ndaj Newcasltes, thellon diferencën ndaj Liverpoolit Manchester City me fitore të thellë ndaj Newcasltes, thellon diferencën ndaj Liverpoolit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë përballje ishte Kevin de Bruyne që u notua me 8.7.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Martin Dubravaka që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: