LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Man City 4-1 Liverpool, shkëlqeu De Bruyne

Notat e lojtarëve: Man City 4-1 Liverpool, shkëlqeu De Bruyne

Manchester City ka triumfuar 4-1 ndaj Liverpoolit në kuadër të javës së 29-të në Ligën Premier.

Reklama

Golat për Citizens i shënuan Julian Alvarez, Kevin de Bruyne, Ilkay Gudogan dhe Jack Grealish, ndërsa për The Reds realizoi Mohamed Salah.

Manchester CIty ishte ekip më imirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.32,me Liverpoolin që u vlerësua me 6.46.

Manchester City demolon Liverpoolin - vazhdon sigurt garën për titull
Lexo po ashtu Manchester City demolon Liverpoolin - vazhdon sigurt garën për titull

Lojtari i ndeshjes ishte De Bruyne,qau notua me 9.1.

Në anën tjetër, dështimet kësaj ndeshjes dolën të ishin Ibrahima Konate dhe Tsimikas, që u vlerësuan me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave sipas Sofascore:

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Ligat tjera
Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

La Liga
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Ligat tjera
Katër klubet e mëdha angleze duan transferimin e mesfushorit Nicolo Barella

Katër klubet e mëdha angleze duan transferimin e mesfushorit Nicolo Barella

Premier League
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Kalo në kategori