Paris Saint-Germaini ka mundur ta humbë ndeshjen në udhëtim te Lorienti po të mos ishte një gol i vonshëm nga Mauro Icardi.

Mysafirët bënë lojë më të mirë se vendasit në përpjekje për të shënuar, ashtu që kanë marrë notë mesatare më të lartë.

Lionel Messi dhe Achraf Hakimi janë dy futbollistët me vlerësimet më të mira në këtë ndeshje.

Icardi e shpëton PSG-në nga humbja prej Lorientit Icardi e shpëton PSG-në nga humbja prej Lorientit

Ndërsa nota më e ulët ka shkuar për mbrojtësin e krahut, Vincent Le Goff.

Megjithëse ishte vendimtar me golin e barazimit, SofaScore nuk e ka vlerësuar me notë të lartë Mauro Icardin, ndërsa në vijim sjellim notat e lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Lorient-Paris Saint Germain. /Telegrafi/