Liverpooli ka fituar 2-0 ndaj Southamptonit në kuadër të javës së 35-të në Ligën Premier.

Golat për The Reds i shënuan Sadio Mane dhe Thiago Alcantara, duke u siguruar kështu tre pikë.

Liverpooli ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.28, me Southamptonin që u vlerësua 6.66.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte Alisson Bekcer, që u notua me 8.3.

Në anën tjetër, dështime e kësaj sfide dolën të ishin Che Adams dhe Jan Bednarek, me vlerësimin 6.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: