LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Juventus 3-1 Genoa, vlerësohet Rabiot

Notat e lojtarëve: Juventus 3-1 Genoa, vlerësohet Rabiot
(Foto: Twitter/JuventusFC)

Juventusi ishte bindës në fitoren (3-1) ndaj Genoas në ndeshjen e xhiros së 30-të në kampionatin italian.

Falë paraqitjes më të mirë, Bianconerët kanë marrë notë mesatare më të lartë se ekipi kundërshtar.

Adrien Rabiot është ndër lojtarët me paraqitjen më të mirë te Bianconerët, derisa te Genoa është vlerësuar portieri Mattia Perin, falë të cilit rezultati nuk ishte më i thellë.

Triumf komod i Juventusit ndaj Genoas
Lexo po ashtu Triumf komod i Juventusit ndaj Genoas

Në pjesën e parë të ndeshjes luajti edhe mesfushori shqiptar, Valon Behrami, i cili është vlerësuar me notën 6.4. Kurse nota më e ulët ka shkuar për mbrojtësin e Genoas, Andrea Masiello (6.0).

Më poshtë janë notat e lojtarëve të të dyja skuadrave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Momenti që shkaktoi polemika – arsyeja pse Rodri nuk u përjashtua me karton të kuq ndaj Kroacisë

Përfaqësueset
Vazhdon maratona e “Euro 2024” - tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Vazhdon maratona e “Euro 2024” - tri ndeshje do të luhen sipas orarit

Përfaqësueset
Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori