Juventusi është shpallur kampion i Italisë pas fitores së arritur kundër Sampdorias në xhiron e 36-të të Serie A.

Në ndeshjen e zhvilluar në Torino, vendasit bënë paraqitje më të mirë, prandaj kanë marrë notë mesatare më të lartë (6.91) në krahasim me ekipin mysafir (6.45).

Portieri Wojciech Szczesny (8.0), Adrien Rabiot (7.9) dhe Alex Sandro (7.8)  janë lojtarët me notat më të larta në këtë takim.

Juventusi fiton titullin e nëntë me radhë në Serie A, pas triumfit ndaj Sampdorias Juventusi fiton titullin e nëntë me radhë në Serie A, pas triumfit ndaj Sampdorias

Ndërkaq, vlerësimi më i ulët ka shkuar për Morten Thorsby (4.8), i cili u përjashtua me dy kartonë të verdhë.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Juventusit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Juventusit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/