Italia ka arritur ta mposht Austrinë me rezultat 2-1 në kuadër të 1/8 në Euro 2020, pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta.

Italia dhe Austria kanë luajtur baras në 90 minutat e ndeshjes të vlefshme për 1/8 e EURO 2020, ndërsa në vazhdime italianët ishin më të mirë.

Në kohën shtesë Italia gjeti dy gola radhazi, ku Federico Chiesa dhe Matteo Pessina shënuan, ndërsa Austria krejt çfarë bëri ishte një gol me Sasa Kalajdzic.

Lojtari më notën më të lartë ishte Francesco Acerbi (7.8), ndërsa Chiesa e Pessina u vlerësuan me notën e njëjtë (7.5).

Te Austria u vlerësua mbrojtësi, Aleksandar Dragovic (7.6).

Notat e lojtarëve të Italisë dhe Austrisë

/Telegrafi/