LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Inter 1-0 Verona, vlerësohet Hakimi, ditë jo e mirë për Lautaron

Notat e lojtarëve: Inter 1-0 Verona, vlerësohet Hakimi, ditë jo e mirë për Lautaron
(Foto: Twitter/Inter)

Interi ka arkëtuar pikë të plota në sfidën e zhvilluar në Giuseppe Meazza kundër Hellas Veronas.

Reklama

Fitorja ka bërë që Nerazzurrët të marrin notë mesatare lehtësisht më të mirë në krahasim me ekipin mysafir.

Achraf Hakimi ishte lojtari më aktiv i zikaltërve dhe njëherësh asistoi te goli i vetëm në këtë takim, i realizuar nga Matteo Darmian. Te skuadra vizitore është vlerësuar qendërmbrojtësi Federico DiMarco.

Interi rrugëton sigurt drejt titullit pas fitores ndaj Veronas
Lexo po ashtu Interi rrugëton sigurt drejt titullit pas fitores ndaj Veronas

Derisa notat më të ulëta i kanë marrë Lautaro Martinez te vendasit dhe Daniel Bessa te mysafirët.

SofaScore ka bërë vlerësimin e përgjithshëm të lojtarë në ndeshjen ndërmjet Interit dhe Hellas Veronas që jua sjellim më poshtë. /Telegrafi/