LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Inter 3-0 Milan, Lautaro pa konkurrencë

Notat e lojtarëve: Inter 3-0 Milan, Lautaro pa konkurrencë
(Foto: Twitter/Inter)

Interi është kualifikuar në finale të Kupës së Italisë në dëm të Milanit, të cilin e mposhti në ndeshjen kthyese gjysmëfinale.

Reklama

Nerazzurrët bënë paraqitje dominuese përballë Rossonerëve, ashtu që kanë marrë notë mesatare më të lartë se rivali i qytetit.

Golashënuesi i dyfishtë, Lautaro Martinez, është padyshim lojtari i ndeshjes falë dy realizimeve të bukura në portën kundërshtare.

Interi nënshtron Milanin dhe kualifikohet në finale të Kupës së Italisë
Lexo po ashtu Interi nënshtron Milanin dhe kualifikohet në finale të Kupës së Italisë

Portieri Samir Handanovic, i cili e mbajti portën të paprekur ndodhet menjëherë pas tij, derisa te Milani është veçuar Rafael Leao.

Nota më e ulët ka shkuar për portierin e kuqezinjve, Mike Maignan, i cili pranoi tre gola në këtë takim.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave, sipas SofaScore, në ndeshjen Inter 3-0 Milan. /Telegrafi/