LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Inter 1-0 Napoli, Rrahmani më i miri te mysafirët

Notat e lojtarëve: Inter 1-0 Napoli, Rrahmani më i miri te mysafirët

Duke u mjaftuar me një gol, Interi ia ka shkaktuar Napolit humbjen e parë sezonale në kampionatin Italian.

Në sfidën e zhvilluar në Giuseppe Meazza, Nerazzurrët kanë marrë notë mesatare më të lartë se ekipi vizitor.

Mesfushori Nicolo Barrela ka marrë vlerëismin më të lartë, i ndjekur nga qendërmbrojtësi Milan Skriniar dhe golashënuesi Edin Dzeko.

Futbollisti me vlerësimin më të lartë te Partenopei, është mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani.

SofaScore e ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Inter 1-0 Napoli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori