PSG ka arritur të marr fitore ndaj Galatasaryt si mysafir me rezultat 1-0.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Mauro Icardi në pjesë e dytë që u notua me 7.2.

Por lojtari i ndeshjes doli të jetë qendër mbrojtësi Presnel Kimpembe me notën 8.0.

Nota të mira morën edhe Marco Verratti (7.7) dhe Marquinhos (7.6).

Fernando Muslera te Galatasaray ishte më i miri me 7.6, pasi priti shumë gjuajtje drejt portës së tij.

Lojtari më i dobët në ndeshje ishte Ryan Babel me 5.9. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Galatasaray

Notat e lojtarëve të PSG