Liverpooli ka arkëtuar pikë të plota në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Fulhamit në Ligën Premier.

Redsat ishin skuadrat më e mirë në këtë sfidë, prandaj kanë notë mesatare më të lartë (6.69) në krahasim me ekipin vendas (6.47).

Sadio Mane është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes (8.4), duke qenë se e shënoi golin e parë dhe e nxori penalltinë për golin e fitores.

Liverpooli mposht Fulhamin dhe ngjitet sërish në vend të parë Liverpooli mposht Fulhamin dhe ngjitet sërish në vend të parë

Ndërkohë që portieri Alisson (5.5) dhe mbrojtësi Virgil van Dijk (6.2) i kanë notat më të ulëta te mysafirët pas gabimit të bërë në golin e pranuar.

Ish-futbollisti i Liverpoolit, Ryan Babel ka marrë notën më të lartë te Fulhami (7.3), falë golit dhe paraqitjes në këtë ndeshje.

Notat e lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Fulhamit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Liverpoolit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/