Fiorentina ka arritur fitore të rëndësishme ndaj Romës në garën për një vend në Ligën e Evropës.

Reklama

Duke qenë skuadra fituese dhe me paraqitjen më të mirë, Viola ka marrë notë mesatare më të lartë se Giallorossët.

Nicolas Gonzalez që ishte njëri nga golashënuesit, ka marrë vlerësimin më të lartë te vendasit, por edhe në përgjithësi në ndeshje.

Fiorentina fiton ndaj Romës dhe rrit gjasat për Ligën e Evropës Fiorentina fiton ndaj Romës dhe rrit gjasat për Ligën e Evropës

Mbrojtësit Roger Ibanez dhe Gianluca Mancini, por edhe sulmuesi Tammy Abraham, janë lojtarët me notat më të ulëta në këtë takim.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Fiorentina 2-0 Roma. /Telegrafi/