Evertoni dhe Arsenali i kanë ndarë pikët në Goodison Park, pasi ndeshja e javës së 18-të përfundoi pa gola.

Dy skuadrat u mjaftuan me nga një pikë edhe pse rastet në këtë takim nuk munguan.

The Gunners ishin më të mirë në fushë dhe morën notën e përgjithshme 6.76, në anën tjetër Evertoni u vlerësua me 6.64.

Everton vs Arsenal (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim doli të ishte mbrojtësi i mysafirëve, Calum Chambers që u notua me 8.1.

Paraqitje pozitive kishte edhe Granit Xhaka, që u vlerësua me 6.9.

Arsenali merr një pikë në udhëtim te Evertoni Arsenali merr një pikë në udhëtim te Evertoni

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi sulmuesi i vendasve, Alex Iwobi, që u notua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Evertonit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Arsenalit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/