Borussia Dortmund ka arritur të shënojë fitore me rezultat të thellë 5-1 ndaj Freiburg në kuadër të javës së 19-të në Bundesligë.

Thomas Meunier dhe Erling Haaland shënuan nga dy herë, ndërsa Mahmoud Dahoud shënoi një herë për Borussia Dortmund.

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Ermedin Demirovic.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Dahoud me notën 9.2.

Por lartë u vlerësuan edhe Meunier (9.0), Haaland (8.5) dhe Brandt (7.9).

Notat e lojtarëve të Borussia dhe Freiburg

/Telegrafi/