Borussia Dortmundi ka arkëtuar pikë të plota në fitoren minimale kundër Hertha Berlinit në Signal Iduna Park.

Skuadra nikoqire luajti më mirë, prandaj ka marrë notë mesatare më të lartë (6.96) në raport me ekipin kundërshtar (6.31).

Golashënuesi i vetëm, Emre Can (8.3) është futbollisti me notën më të lartë te BVB dhe në përgjithësi në këtë takim.

Dortmundi mposht Herthan, mban gjallë shpresat për titull Dortmundi mposht Herthan, mban gjallë shpresat për titull

Nota më e ulët në ndeshje ka qenë 6.0, të cilën e kanë marrë disa lojtarë të Herthas duke përfshirë edhe sulmuesin Vedad Ibisevic.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Borussia Dortmundit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Hertha Berlinit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/