Bayern Munich ka marr fitore ndaj Koln me rezultat 5-1 në kuadër të javë së 23-të në Bundesliga.

Robert Lewandowski dhe Serge Gnarby shënuan nga dy herë në këtë takim, ndërsa një herë golin e gjeti Maxim Choupo-Moting.

Goolin e vetëm për Koln e shënoi Ellyes Skhiri.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Leon Goretzka që asistoi dy herë, duke u vlerësuar me notën 8.7.

Elvis Rexhbeçaj u vlerësua për 70 minutat sa luajti me notën 6.4.

Fitore me rëndësi për Bayernin që e mban lider me 52 pikë në Bundesliga.

Notat e lojtarëve të Bayern Munich dhe Koln

/Telegrafi/