Barcelona ka fituar me goleadë në ndeshjen e La Ligas kundër Valencias që u zhvillua në Camp Nou.

Blaugranët ishin shumë më të mirë në këtë sfidë dhe nota e tyre mesatare (7.40) është shumë më e lartë në krahasim me atë të Los Che (6.18).

Frenkie de Jong (8.6) është vlerësuar me notën më të lartë, i ndjekur nga Luis Suarez (8.4) e Anssumane Fati (8.3).

Barcelona nënshtron me goleadë Valencian Barcelona nënshtron me goleadë Valencian

Nota më e ulët në këtë takim ka shkuar për portierin e Valencias, Jasper Cillessen (5.1), i cili pranoi pesë gola.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Valencias (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/