Arsenali i ka shënuar tre gola dhe nuk e ka pranuar asnjë në fitoren ndaj Bodo/Glimt në Emirates Stadium.

Topçinjtë ishin skuadra bindshëm më e mirë në fushë dhe e tillë është edhe nota e tyre mesatare në raport me ekipin vizitor.

Rob Holding dhe Fabio Vieira janë futbollistët me vlerësimin më të lartë në këtë takim, derisa qendërmbrojtësi i ekipit mysafir, Brede Moe, ka marrë notën më të ulët.

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, kishte edhe një tjetër paraqitje solide në pozitën e tij.

Në vijim është vlerësimi i plotë – sipas SofaScore – për të gjithë lojtarët e ndeshjes Arsenal 3-0 Bodo/Glimt. /Telegrafi/

Reklama