LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Arsenal 0-1 Leicester City, vlerësimi i Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Notat e lojtarëve: Arsenal 0-1 Leicester City, vlerësimi i Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve
(Foto: Twitter/Leicester City)

Arsenali ka pësuar humbje minimale nga Leicester City në ndeshjen e xhiros së gjashtë në Ligën Premier që u zhvillua në Emirates Stadium.

Reklama

Meqenëse e ka humbur ndeshje, skuadra nikoqire është vlerësuar me notë më të ulët mesatare (6.34) sesa ajo mysafire (6.80).

Nota më e lartë në takim ka shkuar për portierin Kasper Schmeichel (7.4), kurse portieri në anën tjetër Bernd Leno (6.1) ka marrë vlerësimin më të ulët.

Leicesteri fiton ndaj Arsenalit në Emirates
Lexo po ashtu Leicesteri fiton ndaj Arsenalit në Emirates

Granit Xhaka, i cili luajti nga minuta e parë ka marrë notën 6.5, kurse Shkodran Mustafi që u inkuadrua në gjysmën e dytë është vlerësuar me notën 6.3.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Arsenalit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Leicester Cityt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori