Xhudistja nga Kosova, Nora Gjakova nuk ka pasur fat në finale.

Pasi arriti deri në finale, Nora Gjakova është përballur me kampionët botërore Yoshida nga Japonia.

Në mastersin e Kinë, Gjakova nuk ka arritur të triumfojë në finale dhe kësisoj ka marrë medaljen e argjendtë.

Rrugëtimin deri në finale Gjakova e pati duke eliminuar Telma Monteiron, japonezen Tamoki si dhe kanadezën Climkait.

Kujtojmë që në raundin e parë është eliminuar nga ky masters Akil Gjakova, ndërsa Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë. /Telegrafi/