Mund të thuhet se UFC është sporti më brutal në botë, duke ditur se kundërshtarët mund të shkojnë deri në pikën kritike, duke i marrë jetën kundërshtarit.

Një duel aspak i barabartë në këtë sport luftarak është zhvilluar ditë më parë, e natyrisht se pati shumë reagime të ashpra për të.

Aaron Lee u vendos përballë djaloshit të ri, Craig Wood, dhe ky meç përfundoi vetëm brenda pak sekondave.

Lee ka pranuar shumë kritika pasi nokautoi të riun Craig Wood, në një duel më të pabarabartin të mundshëm.

Ngjarja ndodhi në Glasgow të Skocisë, dhe kundërshtari i Lee ishte caktuar në minutat e fundit.

Tifozët prisnin pakëz mëshirë nga Lee, por ky i fundit i dha nokautin e shpejtë të riut Wood. /Telegrafi/