LAJMI I FUNDIT:

“Njerëzit të zgjedhin dashurinë para urrejtjes”

“Njerëzit të zgjedhin dashurinë para urrejtjes”

Legjenda amerikane e muzikës xhaz, Stevie Wonder, në performancën e mbrëmshme (e diel) në festivalin British Summertime, u ka bërë thirrje njerëzve që të zgjedhin dashurinë para urrejtjes.

Ai e hapi koncertin duke iu thënë fansave se i donë të gjithë ata në këtë kohë të vështirë, dhe iu kërkoi që të jetojnë në pozitivitet, raporton Billboard, transmeton Koha.net.


“Ju inkurajoj që të zgjidhni dashurinë para urrejtjes. Është kaq e thjeshtë. Zgjidhni dashurinë para urrejtjes, të drejtën para të gabuarës, mirësinë para ligësisë. Dhe mbi të gjitha shpresën mbi jo shpresën”, ka thënë Wonder.

66-vjeçari në këtë koncert performoi këngën e plota të albumin e vitit 1976 që fitoi çmimin Grammy “Songs in the Key of Life”.

Ai gjithashtu në këtë koncert një theks të veçantë i dha lëvizjes së re “Black Lives Matter”, duke iu referuar vrasjeve të fundit të njerëzve me ngjyrë nga ana e policisë në Amerikë.

“Të gjithë jetët janë të rëndësishme, por arsyeja që them se ‘jetët e zeza kanë rëndësi’ është se ne jemi njerëz origjinal të kësaj bote. Prandaj, në esencë secili prej jush këtu keni diçka të zezë. Të gjithë keni shpirtin në ju, prandaj ndaloni së mohuari kulturën tuaj”, ka thënë Wonder.

Wonder performoi për më shumë se dy orë para 65 mijë njerëzve në Londër, që ishte nata përmbyllëse e British Summertime.

Në trend Magazina

Më shumë
Të pandashëm edhe pas mbarimit të Big Brother, Heidi Baci ndan një moment intim me Romeon

Të pandashëm edhe pas mbarimit të Big Brother, Heidi Baci ndan një moment intim me Romeon

Magazina
Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Magazina
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Magazina
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Magazina
Xhuli Nura merr vëmendje me një video, ndërsa shfaqet duke kërcyer me tupana në mes të Dyseldorfit

Xhuli Nura merr vëmendje me një video, ndërsa shfaqet duke kërcyer me tupana në mes të Dyseldorfit

Magazina
Kalo në kategori