LAJMI I FUNDIT:

Njerëzit që kanë punuar me Whitneyn thonë se ajo ka qenë biseksuale dhe në lidhje me asistenten e saj (Foto)

Njerëzit që kanë punuar me Whitneyn thonë se ajo ka qenë biseksuale dhe në lidhje me asistenten e saj (Foto)

Njerëzit e afërt të Whitney Houston besojnë se ajo ka qenë në lidhje lesbike me asistenten e saj.

Reklama

Në një dokumentar për jetën e divës së muzikës pop, personat e afërt të Whitneyt kanë thënë se ajo ka qenë në lidhje lesbike me Robyn Crawford, një femër që i ka qëndruar pranë duke punuar me të për dy dekada.

Rrëfimi i truprojës së Houston, i cili u përpoq ta ndihmonte (Foto)
Lexo po ashtu Rrëfimi i truprojës së Houston, i cili u përpoq ta ndihmonte (Foto)

Dokumentari me titull “Whitney: Can I Be Me” paraqet ngritjet dhe rëniet e këngëtares së ndjerë gjatë karrierës mbresëlënëse, kurse njëkohësisht hap debat edhe për ata që kanë mundur të kenë pasur ndikim në vdekjen tragjike të saj dhe vartësinë nga droga si shkakun kryesor të vdekjes.

Robyn Crawford dhe Whitney Houston (Getty Images)

Ellin Lavar, e cila ka qenë përgjegjëse për veshjen e Houston dhe truporja e saj, Kevin Ammons, kanë konfirmuar se këngëtarja ka qenë biseksuale dhe e dashuruar me asistenten e saj.

Pas vdekjes së Whitney në vitin 2012, ish-burri i saj, Bobby Brown, pati thënë se ajo do të ishte akoma gjallë po të kishte folur haptas për seksualitetin e saj.

Gjatë dokumentarit, ish-truproja tjetër e këngëtares, David Roberts, ka thënë madje se Robyn dhe Brown kanë pasur edhe përleshje fizike në lidhje me Houston.

Whitney ishte e martuar me Bobby Brown gjatë viteve 1992-2007 (WireImage)

Fansat mezi po e presin shfaqjen e dokumentarit, i cili do ta transmetohet në BBC gjatë fundjavës, ku thuhet se Whitney ka qenë biseksuale dhe e dashuruar edhe në asistenten Robyn Crawford edhe me burrin e saj, Bobby Broën dhe kjo gjë ka ndikuar në gjendjen psikike të këngëtares. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Hulk Hogan martohet me bukuroshen 25 vite më të re, por vajza e tij nuk i shkon në dasmë

Hulk Hogan martohet me bukuroshen 25 vite më të re, por vajza e tij nuk i shkon në dasmë

Magazina
Xhensila Myrtezaj me fotosesion artistik gjatë shtatzënisë së dytë

Xhensila Myrtezaj me fotosesion artistik gjatë shtatzënisë së dytë

Magazina
Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Magazina
Fero publikon imazhe nga vizita e tij në Mekë dhe Medinë

Fero publikon imazhe nga vizita e tij në Mekë dhe Medinë

Magazina
Pas Kim Kardashianit, edhe Cher shkruan për represionin e Azerbajxhanit ndaj armenëve në Nagorno-Karabakh

Pas Kim Kardashianit, edhe Cher shkruan për represionin e Azerbajxhanit ndaj armenëve në Nagorno-Karabakh

Magazina
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Kalo në kategori